V dnešní době už se nemusíte úvěru obávat. Jen je potřeba si vytvořit rezervu na splácení a zbytečně nepřecenit své možnosti vzhledem k výši hypotéky. Jak se říká “méně je někdy více“.  Ze zákona je také dáno, že se každý poskytovatel úvěru musí seznámit s příjmy a výdaji svého klienta, jestli je klient schopen úvěr splácet. Tímto způsobem se předchází dalším dluhovým pastem, exekucím a podobným problémům.

Hypotéka 100%

Už jste slyšeli pojem 100% hypotéka?

Slibujete si od toho přesně již zmíněných sto procent, za Vaši nemovitost? Bohužel Vás asi zřejmě zklameme, protože právě hypotéka 100% patří svým názvem pod finanční produkty, které již není možné sjednat, byť na internetu naleznete starší informace, které Vás mohou zmást.

Stoprocentní hypotéku bohužel v dnešní době nikde neseženete. Doporučení České národní banky pro všechny banky (1.7.2019) říká, aby poskytovaly hypotéky do 80% hodnoty nemovitosti. Tyto se doporučením ČNB řídí. Velmi výjimečně lze získat produkt hypotéka 90%  hodnoty nemovitosti ( LTV).

Jsou způsoby jak získat hypotéku, dále k tomu úvěr bez zajištění nemovitosti. Zde však musí mít žadatel dostatečný příjem. Vše je individuálně posouzeno.

Nebankovní sektor obvykle poskytuje 50% hodnoty nemovitosti, vyjímkou jsou nebankovní hypotéky, které dokážeme zařídit až do 70% LTV, dle lokality.

Obvykle prokážete své příjmy a výdaje, u banky Vám zkontrolují zda máte v pořádku registry bankovní, nebankovní a pak je vyřízení velmi jednoduché.

Prokazování příjmů nebude složité. Nemusíte se ničeho obávat, jedná se pouze o pár náležitostí, které doložíte, a pak už vám nic nebude bránit v tom, abyste mohli získat úvěr.

 

Dokazování příjmů a výdajů není složité

  • Příjmy mohou snadno dokázat zaměstnaní lidé, kteří stabilně, nejlépe měsíčně, pobírají výplatu.
  • Dalším případem jsou lidé například na rodičovské dovolené, nebo pobírající starobní důchod.
  • A v neposlední řadě může jít o lidi, kteří pobírají příjem z pronájmu, nebo mají jiné příjmy, stabilní nebo i nestabilní. V tom případě totiž může doložit příjem také někdo druhý, například sestra, bratr, rodiče či naopak vaše děti.

Odhad neplatíte, ten za Vás necháme provést. Jakmile odborníci ohodnotí stav Vaší nemovitosti a vezmou v potaz veškeré náležitosti, řeknou cenu, ze které můžete získat potřebné finance.

Doporučujeme klientům vytvořit si minimálně roční rezervu na splátky, aby měli z čeho hypotéku hradit v případě neočekávaných životních událostí.

Nejjednodušší je nás kontaktovat, provedeme analýzu Vaší situace a doporučíme řešení přímo na míru!