Každý životní příběh je odlišný.
Každý z nás má jiné priority, přání a sny.
Chcete si konečně splnit sen o vlastním bydlení? Máte možnost koupit družstevní byt, ale nemáte na něj dostatek peněz? Již členská práva k družstevnímu bytu vlastníte? Potřebovali byste úvěr, ale nevíte, jestli na tento typ nemovitosti můžete získat peníze?
Kontaktuje nás!

 

Hypotéka na družstevní byt

Hypotéka na družstevní byt je velice oblíbený a často vyhledávaný produkt. Máte na ni nárok? V čem se liší od normálního typu úvěru? Můžete si ji sjednat? A za jakých podmínek?

To všechno jsou otázky, které se Vám zřejmě honí v hlavě.

Zřejmě Vás teď potěšíme, když Vám sdělíme, že hypotéka na družstevní byt je možná. A dá se vyřešit během několika dnů.

Často nevlastníme tolik peněz, kolik na koupi potřebujeme a tak nás napadne možnost financování hypotékou.
Dobrý nápad, ale nemá to v tomto případě nějaký háček?

Jednoduché řešení celé situace

Družstevní podíl se nedá zastavit stejným způsobem (zástavní smlouvou) jako například nemovitost v osobním vlastnictví, proto je tento produkt, obzvláště když nejde byt převést do osobního vlastnictví, pro banky nefinancovatelný.

Soukromý sektor (tento produkt dělá pouze několik firem) má přístup poněkud flexibilnější a dokáže, byť obvykle s dražší splátkou, pomoci i v této situaci.

Financování družstevního bydlení se řeší tak, že poskytovatel úvěru uzavře smlouvu o převodu členských práv se současným majitelem členských práv, případně takzvanou smlouvu o zajišťovacím převodu členských práv.

V případě, že byt (členská práva) již vlastníte a požadujete americkou nebankovní hypotéku, bude tato smlouva uzavřena s Vámi a budou Vám vyplaceny peníze obvykle do maximálně 70% hodnoty nemovitosti, v závislosti na lokalitě.

Splatnost je nabízena od 1 -30 let s možností předčasného splacení a zpětného převodu bytu ( členských práv) zpět na Vás. Vše je specifikováno ve smlouvě a jde formu zajištění půjčky.

Nemusíte se tudíž čehokoliv bát, pokud se jedná o kvalitního a solidního investora, to samé platí i u klasických nebankovních hypoték!

Dalším způsobem je ručení jakoukoliv jinou nemovitostí, kterou máte v osobním vlastnictví Vy, nebo jakákoliv třetí osoba.

Už se nebudete muset trápit v pronájmu. Nebudete muset platit vysoké měsíční částky za nájem a další poplatky.

Zařídit si vlastní bydlení není složité. Stačí se obrátit na správnou nebankovní společnost, která Vám v takovém případě vyjde vstříc.

Celé vyřízení se může zdát zřejmě složitější, než při vyřizování klasického úvěru, ale rozhodně to za to stojí. Jakmile budete bydlet ve vlastním, pak uvidíte, že si to už budete pouze užívat a nebudete muset řešit jiné starosti.

V případě zájmu o bezplatnou konzultaci volejte tel.773 183 203, nebo vyplňte dotazník na našem webu.
Rádi Vám zavoláme!